Latloto 5 no 35 apskats

Atjaunots maijs 2024

Šoreiz apskatīsim īstu “Latvijas Loto” klasiku – skaitļu loteriju Latloto 5 no 35. Vai Tu zināji, ka tieši šī bija “Latvijas Loto” pati pirmā loterija – izloze notika 1993. gada 10. janvārī. Lai gan minētajai skaitļu loterijai nu jau ir vairāk nekā 30 gadu, tā joprojām gūst lielu atsaucību Latvijas iedzīvotāju vidū. Šajā rakstā mēs apskatīsim, kādēļ tā ir populārā, kā tā ir mainījusies, cik vienkārši vai sarežģīti ir to spēlēt, kā arī dosim pāris ieteikumus labākam rezultātam. Lasi un uzzini!

Kas ir Latloto 5 no 35?

Latloto 5 no 35 ir skaitļu loterija, kur tev jāuzmin 5 no 35 skaitļiem. Tieši tik vienkārši. Vecāki spēlmaņi noteikti atminēsies padomju laikos tik populāro izlozi Sportloto, kuras princips bija tieši tāds pats. Daudziem 5 no 35 loterija ir kļuvusi par sava veida tradīciju.

Jāpiezīmē, ka šo skaitļu loteriju “Latvijas Loto” rīko tikai Latvijas ietvaros.

Kur iegādāties Latloto 5 no 35 izlozes kvīti?

Tāpat kā citas “Latvijas Loto” skaitļu loterijas, arī Latloto 5 no 35 vari iegādāties gan LOTO biļešu tirdzniecības vietās visā Latvijā, gan arī internetā.

Starp biļešu tirdzniecības vietām varam nosaukt tādus pazīstamus veikalus kā Maxima, Rimi, Top un citus. Tāpat 5 no 35 atradīsi arī Narvesen kioskos, Latvijas Pasta nodaļās, Circle K un citās degvielas uzpildes stacijās.

Tāpat biļeti jeb kvīti vari aizpildīt arī internetā. Vispirms gan Latvijas Loto mājaslapā vajadzēs reģistrēt savu spēlētāja profilu.

Kā spēlēt Latloto 5 no 35?

Šī ir pati vienkāršākā spēle no visā skaitļu loterijām. Tev vienkārši no 35 skaitļiem ar krustiņu jāatzīmē 5. Ja nav laika vai vienkārši ir slinkums, internetā vari izvēlēties arī opciju “Ātrspēle” – šajā gadījumā dators pats atzīmēs 5 skaitļus tajos variantos, kuros esi ieklikšķinājis. Katrs spēles variants (laukums ar 35 skaitļiem) izmaksās 0.75 €.

Pēc tam atliek vien norādīt, cik izlozēs konkrētā kvīts piedalīsies, kā arī atzīmēt “JĀ” vai “NĒ” spēlēm Džokers (laimests: 100 000€) un Džokers 7 (laimests: 750 000€). Atgādinām, ka gan Džokers, gan Džokers 7 maksā 1.50€ katrs.

Piemērs: Kvīts ar 5 aizpildītiem variantiem un atzīmētu “NĒ” abiem Džokeriem Tev izmaksās 5X0.75 = 3.75 €, ja ar šo kvīti piedalīsies 1 izlozē.

Latloto 5 no 35 laimesti

Latloto 5 no 35 laimesti veidojas no divām daļām – Uzkrājuma laimesta un Papildskaitļa laimesta.

Uzkrājuma laimests ir tas laimest, ko veiksminieks var iegūt, atminot 5 skaitļus. kā jau saka priekšā pats nosaukums, tas palielinās pēc katras izlozes, kurā nav atminēti 5 skaitļi. Un tā līdz brīdim, kad kāds uzvar loterijā. Raksta tapšanas brīdī (2024. gada maija sākumā) Uzkrājuma laimests bija sasniedzis 35 110 €.

Arī par 3 un 4 pareizi atminētiem skaitļiem Tu iegūsi laimestu. Tā apjoms ir atkarīgs no konkrētās izlozes dalībnieku un laimētāju skaita. Parasti par 3 skaitļiem laimēsi no 5 līdz 10 €, bet par 4 – no 50 līdz 400 €.

Papildskaitlis nav kāds īpašs skaitlis, kas Tev būtu jāatzīmē uz kvīts, bet gan kvīts kupona pēdējais cipars. Līdz ar to Papildskaitļa laimesta loterijā automātiski piedalās katra Latloto 5 no 35 biļete.

Latloto 5 no 35 laimesta skaidrojums

Ja pareizi atmini visus 5 skaitļus, un Tavas kvīts kupona pēdējais numurs sakrīt ar izlozēto Papildskaitli, esi laimējis gan Uzkrājumu (mainās atkarībā no izlozes), gan Papildskaitļa laimestu – 100 000 €. Skaidrības labad vien pieminēsim, ka papildskaitlis ir pēdējais skaitlis, kas tiek izlozēts Džokers izlozē. Tev nav jāpiedalās Džokers spēlē, lai iegūtu papildskaitļa laimestu.

Varbūtība laimēt Latloto 5 no 35

Mūs kā spēlmaņus, protams, interesē tas, kādas tad ir izredzes laimēt lielo laimestu (un jebkurus citus laimestus). Jāsaka, iespēja pareizi atminēt 5 skaitļus un papildskaitli ir niecīga – 3 246 320 pret 1. Tiesa gan, izredzes uzlabojas teju 10 kārtīgi, ja runājam vien par 5 pareizo skaitļu atminēšanu. Ar pārējo laimestu varbūtību vari iepazīties zemāk esošajā tabulā:

Lielākie laimesti loterijā 5 no 35

Kā jau minējām, Latloto 5 no 35 ir Latvijas mēroga loterija, kuras balvu fonds nav tik liels kā starptautiskajām Vikinglotto vai Eurojackpot, turklāt uzkrājums iegūšanai pietiek vien ar 5 atminētiem skaitļiem. Tādēļ laimests nekad nav pārsniedzis 200 000 €.

Visu laiku lielākais laimests šajā skaitļu loterijā reģistrēts 2014. gada maijā, kad kādam veiksminiekam no Tukuma izdevās tikt pie teju 176 tūkstošiem eiro. Ne tik sen, 2022. gadā, kāds laimīgais Viļānos laimēja 162 tūkstošus eiro. Kopumā starp 100 visu laiku lielākajiem “Latvijas Loto” laimestiem 11 ir no Latloto 5 no 35.

Izložu norises vieta un laiks

Latloto 5 no 35 izlozes gadu desmitiem notiek trešdienās un sestdienās plkst. 18:00 VAS “Latvijas Loto” birojā Rīgā, Meistaru ielā 19. Pa LTV1 tās pārraida šajās pašās nedēļas dienās plkst. 21:05.

Latloto 5 no 35 izlozes pārraide - redzams lototrons ar 5 laimējušajiem skaitļiem

Laimējušos skaitļus Tu vari uzzināt arī “Latvijas Loto” mājaslapā, LOTO tirdzniecības vietās, kā arī pa izziņu tālruni 67227728.

Padomi Latloto 5 no 35 veiksmīgākai spēlēšanai

Tā kā šī ir loterija, tad nav viena pareizā padoma. Šeit iznākumu nosaka nejaušība jeb veiksme. Tomēr ir dažas elementāras lietās, kas varētu sekmēt lielākas summas laimēšanu un izdošanos:

  1. Spēlē tad, kad uzkrājums ir lielāks. Piekritīsi, vienmēr patīkamāk ir laimēt lielāku summu, sevišķi ņemot vērā, ka kvīts iegāde izmaksās to pašu summu neatkarīgi no uzkrājuma lieluma.
  2. Vairāki avoti norāda, ka pēc statistikas reti laimē skaitļu grupas pēc kārtas, tādēļ nav ieteicams, piemēram, atzīmēt visus skaitļus no 1 līdz 5 vai arī no 20 līdz 23 vai tamlīdzīgi.
  3. Saprāta robežās, iegādājies nevis vienu vai pāris, bet gan daudz vairāk variantus. Tas palielinās Tavas izredzes laimēt.

Protams, interneta dzīlēs atrodami vēl vairāki padomi, un daži no tiem ir visai apšaubāmi. Piemēram, izvēlies skaitļus, kas sen nav laimējuši. Atcerēsimies, ka šeit visu nosaka nejaušība, līdz ar to nav garantijas, ka, piemēram, skaitlis 30, kas izkritis iepriekšējā izlozē, neizkritīs arī šoreiz. Lai nu kā, aicinām atcerēties, ka arī loterijas, momentloterijas un izlozes ir azartspēles tāpat kā online spēļu automāti, līdz ar to vērts piedomāt par drošas un atbildīgas spēles principiem.

Latloto 5 no 35 – apskata kopsavilkums

Latloto 5 no 35 ir pati pirmā skaitļu loterija, ko organizēja VAS “Latvijas Loto” tālajā 1993. gadā, un tā iemantojusi lielu popularitāti Latvijā. No visām skaitļu loterijām tā ir vienkāršākā, jo pietiek vien atzīmēt 5 skaitļus no 35. Gan jau arī tu pazīsti kādu, kam piedalīšanās šajā izlozē ir gluži vai iknedēļas tradīcija.

Izlozes notiek katru trešdienu un sestdienu. Visērtāk kuponu aizpildīt un sekot līdzi rezultātiem ir tieši internetā, “Latvijas Loto” mājaslapā. Protams, ja vēlies, vari iegādāties Latloto 5 no 35 loterijas kvītis arī LOTO tirdzniecības vietās, aizpildīt tās ar roku un iesniegt. Arī šajā vecmodīgajā padarīšanā ir savs šarms.

Mēs iesakām Tev izmēģināt laimi tad, kad uzkrājuma summa ir gan iespaidīga, piemēram, pārsniedz 40 000 €. Atgādinām, ka par piedalīšanos papildskaitļa loterijā nekas atsevišķi nav jāmaksā vai jāatzīmē. Ja Tava kupona pēdējais numurs sakrīt ar izlozēto papildskaitli, un esi atminējis 5 skaitļus, iegūsi vēl 100 000 €.

Ja tomēr zini, ka dod priekšroku dinamiskākai izklaidei, iesakām izmēģināt Bingo spēli online, ko nodrošina Laimz.

FAQ
Vai Latloto 5 no 35 var spēlēt internetā? arrow-icon
Cik maksā viens Latloto 5 no 35 spēles variants? arrow-icon
Kad notiek Latloto 5 no 35 izlozes? arrow-icon
Kur var uzzināt Latloto 5 no 35 izložu rezultātus? arrow-icon
Kāds ir visu laiku lielākais laimests Latloto 5 no 35? arrow-icon