Otro reizi laimēts lielākais laimests Latvijas vēsturē – 1 miljons eiro

Atjaunots jūlijs 2024

Pagājušā nedēļā jau otro reizi “Latvijas Loto” rīkotajā momentloterijā Miljons laimēta galvenā balva – 1 miljons eiro. Jāpiemin, ka tas ir visu laiku lielākais laimests jebkura veida azartspēlēs Latvijā. Par veiksminieci un viņas nodomiem attiecībā uz iespaidīgo laimestu mēs Tev pastāstīsim rakstā.

Laimētāja – kāda pensionāre no Rīgas

Laimesta ieguvēja ir kāda rīdziniece, kura agrāk darbojusies ražošanas un finanšu nozarēs, taču tagad ir pensijā. “Manuprāt, man veicas loterijās, un miljons eiro tagad tam ir pierādījums,” smejas ekstravertā, runīgā un šobrīd laimes pārņemtā kundze. Viņai loterijas nozīmējot iepriecinošu izklaidi. Lielākais laimests dzīvē pirms šī bijuši 1000 €.

Viņa stāsta, ka liktenīgajā dienā bez kādām lielām cerībām uz laimestu nolēmusi izklaidēties. “Latvijas Loto” mājaslapā internetā viņa iegādājusies vienu momentloterijas Miljons biļeti. 1 000 000 eiro laimests atklājies zem skaitļa 35. “Kad datora ekrānā ieraudzīju laimestu, nekavējoties to nofotografēju un nosūtīju bērniem. Arī viņi neticēja tik lielai veiksmei, tāpēc nolēmu piezvanīt uz “Latvijas Loto” biroju. Sarunas laikā saņēmu apstiprinājumu,” ar sajūsmu klāsta veiksminiece.

Protams, mūs interesē, ko tad kundze nodomājusi darīt ar iespaidīgo laimestu. Tā lielāko daļu viņa dāvinās bērniem un mazbērniem. Idejas, kur likt lietā savu laimesta daļu, viņai vēl neesot.

300 tūkstoši no laimesta aiziet nodoklī

Jāatgādina, ka Latvijā likumdošana uzliek par pienākumu par visiem laimestiem, kas pārsniedz 3000 €, nomaksāt ienākumā nodokli. Laimesta daļai virs 3000 € un līdz 78 100 € tiek piemērota 23% likme, bet virs 78 100 € likme ir 31%. Līdz ar to veiksminiece savā bankas kontā saņems 697 178 €, jo 302 822 € tiks ieskaitīt Valsts kasē.

Momentloterijā Miljons vēl 2 lielie laimesti palikuši

Kā ziņo VAS “Latvijas Loto”, momentloterijā Miljons vēl 2 pilnās lozes miljona vērtībā katra ir palikušas apgrozībā. Tāpat šajā momentloterijā ir iespējami arī citi naudas laimesti diapazonā no 20 € – 3000 €. Visas “tukšās” biļetes var reģistrēt papildspēli, kurā iespējams laimēt 1000 € lielus laimestus.

Momentloteriju Miljons “Latvijas Loto” klajā laida 2022. gada novembrī. Šī loterija pirmo reizi Latvijas momentloteriju vēsturē piedāvāja tikt pie 1 miljona liela laimesta. Kā jau vēstījām, par pirmo laimētāju 2023. gadā kļuva kāda kundze no Kurzemes.

Plašāk par lielākajiem laimestiem 2023. gadā lasi šeit!